Boże Ciało 2016

100_273726 maja obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem. W naszym kościele została odprawiona uroczysta Msza Św., koncelebrowana, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Tomasz Kosewski – Dyrektor Hospicjum Św. Józefa w Sopocie.

Po Mszy Św. przy muzyce orkiestry klasztornej i śpiewie pieśni eucharystycznych prowadzonych przez p. Organistę na ulice Gowina wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przy trzecim ołtarzu odbyło się uroczyste poświęcenie odbudowanego krzyża. Ks. Proboszcz Jarek podkreślił, że ten nowopoświęcony krzyż jest świadectwem wiary pokoleń, które były przed nami, naszych czasów, ale także stanie się znakiem wiary dla przyszłych pokoleń. Ks. Proboszcz też serdecznie podziękował wszystkim ofiarodawcom krzyża oraz osobom pracującym przy jego powstawaniu. Tradycyjnie przy kościele pod koniec procesji zostało udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.