X Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016

• W Środę – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej
    • W piątek – wspomnienie Bł. Bogumiła biskupa
    • W sobotę – wspomnienie Św. Barnaby Apostoła
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Dziękczynienia. Bożej Opatrzności dziękujemy za dar wolności i posługę Św. Jana Pawła II. Dziś też przed kościołem zbierane są ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczącym w Oktawie Bożego Ciała – Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiatki, wszystkim niosącym sztandary, feretron i różaniec, Panom za noszenie baldachimu oraz wiernym za liczny udział.
  4. W środę rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, poświęcony w Kościele Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00.
  5. W kościele został zamontowany system tzw. elektronicznego organisty, który pomoże nam w śpiewie w sytuacjach, kiedy brakować będzie organisty. W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować rodzinie naszej parafii, która pragnie zachować anonimowość, za ofiarowanie nam takiego wspaniałego i cennego daru. Z serca składamy Bóg zapłać. Może, idąc za przykładem tej rodzinny, także i inne osoby chciałby, na miarę swoich możliwości, ufundować coś dla naszej świątyni.
  6. Od przyszłej Niedzieli zapraszam na Godzinki ku czci NMP, które będziemy śpiewać w każdą Niedzielę o godz. 7.40. Gorąco zachęcam do wspólnego uwielbiania Matki Bożej.
  7. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz czasopisma Nasza Parafia, gdzie znajdziemy informację o naszych Misjach parafialnych, a także o pożegnaniu Ks. Jana i zmianie na stanowisku proboszcza.
  8. Od dzisiaj można też zapoznać się z ogłoszeniami parafialnymi i intencjami mszalnymi na powstającej stronie internetowej parafii. Adres strony parafiagowino.pl. Znajdziemy tam też zdjęcia z Uroczystości Bożego Ciała. Jednocześnie zwracam się z prośbą do osób znających się na obsłudze stron internetowych o pomoc w tworzeniu naszej strony parafialnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt ze mną.

Niech Chrystus Pan, którego Serce ciche i pokorne staje się dla nas wzorem do naśladowania nam wszystkim błogosławi.