XIII Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • W poniedziałek wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
  • We wtorek – wspomnienie Św. Ireneusza – biskupa i męczennika
  • W środę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze Św. w tym dniu rano o godz. 10.00 oraz po południu o godz. 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
 2. Do czwartku zapraszam na Nabożeństwo Czerwcowe odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W miniony piątek dzieci i młodzież uroczyście zakończyli kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom, młodzieży i ich rodzicom za udział we Mszach Św. na zakończenie roku szkolnej pracy. Wszystkim udającym się na zasłużony odpoczynek życzymy pięknej pogody, wielu ciekawych wrażeń i nabrania sił do podjęcia swoich codziennych obowiązków.
 4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne I piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 18.00. Natomiast w I sobotę miesiąca odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00. W I Niedzielę miesiąca tradycyjnie po Mszy Św. o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
 5. Od piątku rozpoczynamy miesiąc lipiec. Przypominam, że w okresie wakacyjnym Msze Św. w tygodniu sprawowane są o godz. 19.00.
 6. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Zajdziemy w nim film DVD – Ufam Tobie – film o miłości, która nie zna granic .

 

Niech Chrystus Pan na czas wakacji dzieciom i młodzieży oraz nam wszystkim, podejmującym swoje codzienne obowiązki błogosławi.