XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • W poniedziałek wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego bpa i Doktora Kościoła
  • We czwartek wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya kapłana i patrona proboszczów
  • W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego
 2. W poniedziałek z racji wspomnienia Św. Krzysztofa na pomoc dla misjonarzy zebraliśmy 165 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto MIVA Polska a za złożone ofiary składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 3. Chciałby bardzo serdecznie podziękować rodzinie naszej parafii za sfinansowanie wymiany trzech okien w jadalni parafialnej. Za okazane serce składam staropolskie Bóg zapłać.
 4. Dziś kończą się Światowe Dni Młodzieży pod przewodnictwem Ojca Św. Franciszka. Swoje pozdrowienie dla całej parafii kieruje też młodzież z Gowina, która uczestniczy w tym modlitewnym spotkaniu. Dziękujmy Bożej Opatrzności za dar pobytu Ojca Św. na naszej ziemi. Chciejmy też głęboko do serca wziąć sobie też słowa, które Papież do nas wszystkich kierował. O godz. 18.00 w TV ceremonia pożegnania Papieża Franciszka.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 17.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00, następnie Litania do NSPJ i Msza Św. Natomiast w I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych. W I Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
 6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
i sił do podejmowania swoich codziennych obowiązków na większą chwałę Boga.