XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2016r.

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • W środę wspomnienie Św. Jacka kapłana
  • W sobotę wspomnienie Św. Bernarda opata i Doktora Kościoła
 2. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to także Dzień Wojska Polskiego, wspominając 96 rocz. tzw. Cudu nad Wisłą. Msze św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę – czyli o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Po każdej Mszy Św. tradycyjnie poświęcenie ziół i kwiatów.
 3. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace a przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii. Dziękuję także za wszelkie prace podjęte w minionym tygodniu na terenie kościoła.
 4. Z powodu mojego wyjazdu nie będzie Mszy Św. wieczornej we czwartek.
 5. Trwa miesiąc sierpień. Miesiąc świąt Maryjnych i ważnych rocznic narodowych. Jest to także miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia zobowiązań trzeźwościowych.
 6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 7. Niestety rzeczą przykrą jest fakt, że z naszego pojemnika na śmieci znajdującego się na cmentarzu jacyś ludzie od dłuższego czasu uczynili sobie śmietnik do którego wrzucają swoje prywatne śmieci. Chciałbym przypomnieć, że kontener ten nie jest śmietnikiem publicznym tylko przeznaczonym na odpady z grobów naszych zmarłych – ostatnio, ktoś np. podrzucił do niego 2 opony od busa. W związku z powtarzającymi się sytuacjami, że w kontenerze znajdują się śmieci przywożone z domów cmentarz zostanie objęty 24 godz. monitoringiem a osoby podrzucające śmieci będą pociągane do odpowiedzialności.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
i wstawiennictwa Wniebowziętej za nami przed obliczem samego Boga.