XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • We wtorek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma biskupa i Doktora Kościoła
  • W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • We czwartek wspomnienie NMP Bolesnej
  • W piątek wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
 2. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.00 dziękować będziemy dobremu Bogu za dar plonów – obędą się nasze parafialne dożynki. Serdecznie dziękuję rolnikom i ich rodzinom za trud ciężkiej i mozolnej pracy na roli a także za to, że nie brakuje nam powszedniego chleba. Dziękuję sołectwu Gowino i Ustarbowo za zorganizowanie naszych parafialnych dożynek oraz za złożone dary ofiarne. Wszystkim rolnikom niech dobry Bóg obicie błogosławi.
 3. Przypominam, że katechezy sakramentalne odbywają się przy parafii zamieszkania. Jeżeli ktoś chce by jego dziecko przystąpiło do sakramentu w innej parafii potrzebna jest stosowna zgoda proboszcza. Po Mszy Św. w zakrystii można odebrać deklarację przystąpienia do katechezy sakramentalnej zarówno do I Komunii Św. jak i Bierzmowania. Termin I Komunii Św. to 14 maja 2017 r., natomiast termin bierzmowania zostanie podany przez Kurię Metropolitalną.
 4. Serdecznie dziękuję za ofiary składane dziś na tacę a przeznaczone na cele remontowe w naszej parafii. Wszystkim, za okazane serce, za składane indywidualnie ofiary i wszelka pracę podejmowaną na rzecz naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.
 5. Zgodnie z wolą Ojca Św. Franciszka i Episkopatu Polski w przyszłą Niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej parafii śp. Edmunda Michałek l. 78 z Gowina. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu Miłosierdziu

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
i pełni sił do podejmowania swoich codziennych obowiązków.