XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • We wtorek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo kapłana,
  • W środę wspomnienie Św. Wacława męczennika,
  • We czwartek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • W piątek wspomnienie Św. Hieronima kapłana i Doktora Kościoła
  • W sobotę wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 2. W ubiegłą Niedzielę na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszek zebraliśmy 487 zł. Za złożone ofiary składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 3. W przyszłą Niedzielę w naszej parafii gościć będziemy OO. Franciszkanów, którzy skierują do nas okolicznościowe Słowo Boże. Odbędzie się także tradycyjna zbiórka żywności na kuchnię dla ubogich Św. Franciszka – w Ustarbowie 1 października a w Gowinie 8 października. Za okazane serce na rzecz ubogich składam serdeczne Bóg zapłać.

 4. W tym tygodniu nie odbędzie się jeszcze katecheza do I Komunii Św. Dzieci po Mszy Św. w zakrystii mogą odebrać karteczki z Ziarnem. Natomiast kandydatów do bierzmowania zapraszam na katechezę w poniedziałek na godz. 17.00 i we wtorek w Ustarbowie na godz. 16.30.

 5. Od soboty zaczynamy miesiąc różańcowy. Modlitwa różańcowa wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będzie odmawiana codziennie o godz. 17.30, natomiast w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.

 6. W sobotę 1 października odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00.

 7. W gablocie parafialnej możemy przeczytać informacje o bezpłatnych szkoleniach dla bezrobotnych.

 8. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Do gazety dołączony jest najgłośniejszy film religijny ostatnich lat „Bóg nie umarł”. Zachęcam do obejrzenia tego filmu.

 9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej parafii śp. Teresę Czerwionka l. 63 z Ustarbowa. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
a nowy tydzień niech obfituje w dobre uczynki.