XXVII Niedziela Zwykła – 02 października 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • We wtorek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,
  • W środę wspomnienie Św. Św. Faustyny Kowalskiej,
  • W piątek wspomnienie NMP Różańcowej

 2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy O. Franciszkanina, który skierował do nas okolicznościowe Słowo Boże. Wczoraj odbyła się tradycyjna zbiórka żywności na kuchnię dla ubogich Św. Franciszka – w Ustarbowie a w Gowinie odbędzie się w sobotę 8 października. Za okazane serce na rzecz ubogich składamy serdeczne Bóg zapłać.

 3. W tym tygodniu odbędzie się katecheza do I Komunii Św. W szkole podstawowej w Gowinie w poniedziałek o 14.50 dla kl. III B, natomiast we wtorek o godz. 8.50 dla kl. III A oraz dla dzieci z Ustarbowa o godz. 16.00. W tym tygodniu nie mam katechezy dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z racji I piątku miesiąca.

 4. Trwa miesiąc różańcowy. Modlitwa różańcowa wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będzie odmawiana codziennie o godz. 17.30, natomiast w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci w środę i w piątek o godz. 17.00 w kościele.

 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca października. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.

 6. W przyszła Niedzielę przypada pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia” XVI Dzień Papieski. Tradycyjnie tez przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym dniu dzieci z naszej szkoły podstawowej przygotują program słowno-muzyczy o papieżu Janie Pawle II, który usłyszmy w czasie Mszy Św. o godz. 10.00.

 7. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Jest także październikowy numer Naszej Parafii, w którym znajdziemy informacje o poświęconym krzyżu przy ul. Wejherowskiej.

 8. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu podejmowali różne prace na rzecz naszego kościoła. Słowa szczególnego podziękowania kieruje ku p. Tomaszowi za iluminacje bocznych ołtarzy.

 9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej parafii śp. Krystyna Krywald l. 86 z Gowina. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
a nowy tydzień niech obfituje w dobre uczynki.