XXVIII Niedziela Zwykła – 09 października 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • We czwartek wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego kapłana,
  • W sobotę wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła.

 2. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy po raz XVI pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia” Dzień Papieski. Tradycyjnie też przed kościołem młodzież gimnazjalna zbiórka do puszek ofiary na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj też dzieci z naszej szkoły podstawowej przygotują program słowno-muzyczy o papieżu Janie Pawle II, który usłyszmy w czasie Mszy Św. o godz. 10.00.

 3. Przypominam o katechezie do I Komunii Św. W szkole podstawowej w Gowinie w poniedziałek o 14.50 dla kl. III B, natomiast we wtorek o godz. 8.50 dla kl. III A oraz dla dzieci z Ustarbowa o godz. 16.00. Katecheza do bierzmowania w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele oraz we wtorek o godz. 16.30 w Ustarbowie.

 4. Trwa miesiąc różańcowy. Modlitwa różańcowa wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odmawiamy codziennie o godz. 17.30, natomiast w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci w środę i w piątek o godz. 17.00 w kościele. We czwartek Msza Św. i różaniec wyjątkowo o godz. 9.00 rano

 5. W piątek 14 października przypada dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom polskiej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia. 

 6. 15-ty października na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele w tym dniu różaniec o godz. 17.30 za wszystkie zmarłe dzieci , szczególnie utracone z rodzin naszej parafii a także spoczywające na naszym cmentarzu.

 7. Kolekta w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na zakup opał na okres jesienno-zimowy dla naszej parafii. Polecam ją ofiarności parafian

 8. Wielkimi krokami zbliża się Srebrny Jubileusz naszej parafii. Została ona erygowana na mocy dekretu Ks. Biskupa Mariana Przykuckiego 24 listopada 1991 r. Chciałbym aby ta uroczystość była świętem całej naszej parafii, byśmy do tego wydarzenia przygotowali się od strony duchowej. Podjęte zostaną też pewne prace wokół kościoła m. in. malowanie świątyni i montaż wentylacji. W związku z malowaniem świątyni może udałoby się wymienić kinkiety w naszym kościele. Jest ich 14. Koszt kinkietu dwuramiennego to kwota 200 zł. Gdyby znalazło się 14 rodzin które chciałby ufundować taki kinkiet dla naszego kościoła proszę o kontakt ze mną po Mszy Św.

 9. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
a w nowym tygodniu niech Pan wspiera nas Swoja łaską.