XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego,
  • We wtorek Święto Św. Łukasza Ewangelisty – dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia,
  • We czwartek wspomnienie Św. Jana Kantego
  • W piątek wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię
  • W sobotę wspomnienie Św. Jana Pawła II.

 2. W ubiegłą Niedzielę na Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 415 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji. Dziękuję wszystkim wspierającym tę fundacje a także naszej młodzieży do bierzmowania za przeprowadzenie tej zbiórki.

 3. Miło mi poinformować, że w miniony piątek wraz z sołtysami Ustarbowa i Gowina byliśmy u Ks. Arcybiskupa z zaproszeniem na Srebrny Jubileusz naszej parafii. Uroczystości Jubileuszowe odbędą się 17 listopada (dzień wmurowania kamienia węgielnego) o godz. 18.00. Już dziś do wzięcia udziału w tych uroczystościach zapraszam.

 4. Przypominam o katechezach sakramentalnych do I Komunii Św. i Bierzmowania. Proszę rodziców dzieci I-komunijnych o zapisywanie się po Mszy w zakrystii na różańce dla dzieci.

 5. Trwa miesiąc różańcowy. Modlitwa różańcowa wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odmawiamy codziennie o godz. 17.30, natomiast w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci w środę i w piątek o godz. 17.00 w kościele.

 6. Bardzo serdecznie dziękuję za szybki odzew i za złożone ofiary na zakup nowych kinkietów do naszej świątyni. Kinkiety są już zamówione. Przy tej okazji zostanie także wymienione oświetlenie w kościele na bardziej ekonomiczne.

 7. Dziękuję także za ofiary dzisiaj złożone na tace a przeznaczone na zakup opału na okres jesienno-zimowy dla naszej parafii. Bóg zapłać.

 8. Pod chórem zostały wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki są albo jednorazowe (duża kartka) albo roczne (mała kartka). Wypominki będą odmawiane od 3 listopada po wieczornej Mszy Św. – jeżeli chcemy w nich uczestniczyć proszę wpisać w wolne miejsce datę – w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 i 12.00. Ofiary składane za wypominki a także złożone na tacę w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą przeznaczone na ułożenie chodnika na naszym parafialnym cmentarzu.

 9. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
a w nowym tygodniu niech Pan wspiera nasze wysiłki Swoja łaską.