XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W piątek wspomnienie Św. Szymona i Judy Tadeusza – Apostołów

 2. W ubiegła Niedzielę na zakup opału na okres jesienno-zimowy zebraliśmy 3.762 zł. Za hojność serca składam wszystkim parafianom serdeczne Bóg zapłać.

 3. Trwa miesiąc różańcowy. Modlitwa różańcowa wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odmawiamy codziennie o godz. 17.30, natomiast w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Różaniec dla dzieci w środę i w piątek o godz. 17.00 w kościele.

 4. Przypominam o katechezach sakramentalnych do I Komunii Św. i Bierzmowania. Proszę rodziców dzieci I-komunijnych o zapisywanie się po Mszy w zakrystii na różańce dla dzieci.

 5. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za szybki odzew i za złożone ofiary na zakup nowych kinkietów do naszej świątyni. Pierwsze dwa kinkiety już zostały powieszone w prezbiterium oraz została wymieniona lampka wieczna. Od poniedziałku rozpocznie się malowanie świątyni. Za utrudnienia z tym związane serdecznie przepraszam i proszę o wsparcie tego dzieła modlitwą.

 6. Pod chórem zostały wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki są albo jednorazowe (duża kartka) albo roczne (mała kartka). Wypominki będą odmawiane od 3 listopada po wieczornej Mszy Św. – jeżeli chcemy w nich uczestniczyć proszę wpisać w wolne miejsce datę – w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 i 12.00. Ofiary składane za wypominki a także złożone na tacę w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą przeznaczone na ułożenie chodnika na naszym parafialnym cmentarzu.

 7. Serdecznie dziękuję Panom za uprzątnięcie terenu wokół naszego cmentarza parafialnego oraz naszym ministrantom za posprzątanie terenu wokół kościoła i cmentarza.

 8. W najbliższą sobotę o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza Św. dla mieszkańców Ustarbowa.

 9. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
a w nowym tygodniu niech Pan wspiera nasze wysiłki Swoja łaską.