XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych,
  • W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny,
  • W piątek Wspomnienie Św. Karola Boromeusza biskupa.

 2. Dziś kończymy Tydzień Misyjny. Wychodząc z kościoła do puszek możemy złożyć ofiary dla misjonarzy z naszej Archidiecezji pracujących m. in. na Białorusi, Ukrainie, Kazachstanie, Martynice. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 3. Jutro ostatnia w październiku modlitwa różańcowa wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

 4. W minionym tygodniu została wymalowana nasza świątyni, zamontowano nowe kinkiety i plafony pod chórem i w kruchcie kościoła. Skłam serdeczne Bóg zapłać panom, którzy wymalowali kościół a także wszystkim, którzy swoja ofiarną pracą przyczynili się by uporządkować teren wokół kościoła czy po malowaniu posprzątać naszą świątynię. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Szczególne słowa podziękowania mieszkańcy Ustarbowa kierują do Pana Grzegorza Burchacza za odnowienie figury Pana Jezusa z miejscowego krzyża przydrożnego.

 5. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. jak w każdą Niedzielę czyli o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Po Mszy Św. o godz. 10.00 procesja żałobna i wspólna modlitwa na naszym parafialnym cmentarzu. Okazja do spowiedzi św. przed Wszystkimi Św. w poniedziałek 31 października od godz. 16.30.

 6. W Dzień Zaduszny Msze Św. o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 – procesja różańcowa z modlitwą za zmarłych na nasz parafialny cmentarz. Pamiętajmy tez, że od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu wywieszone są w gablotce przed kościołem.

 7. Pod chórem zostały wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki są albo jednorazowe (duża kartka) albo roczne (mała kartka). Wypominki będą odmawiane od 3 listopada po wieczornej Mszy Św. – jeżeli chcemy w nich uczestniczyć proszę wpisać w wolne miejsce datę – w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 i 12.00. Ofiary składane za wypominki a także złożone na tacę w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą przeznaczone na ułożenie chodnika na naszym parafialnym cmentarzu.

 8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w tym dniu od godz. 16.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 9. W I sobotę miesiąca odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00.

 10. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
a w nowym tygodniu niech Pan wspiera nasze wysiłki Swoja łaską.