XXXII Niedziela Zwykła – 06 listopada 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • W środę Święto Rocznicy Poświęcenie Bazyliki Laterańskiej
  • We czwartek wspomnienie Św. Leona Wielkiego papieża i Doktora Kościoła
  • W piątek Wspomnienie Św. Marcina z Tours biskupa.
  • W sobotę Wspomnienie Św. Jozafata biskupa i męczennika

 

 1. 11 listopada w piątek przypada 98 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu na mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, o mądrość, pomyślność i świętość dla wszystkich Polaków. W tym dniu Polscy Biskupi udzielają dyspensy od pokarmów mięsnych.
 2. Od ośmiu lat w drugą niedzielę listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na prośbę Polskich biskupów 13 listopada będziemy modlić się za chrześcijan w Iraku. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla nich.
 3. W ubiegłą Niedzielę na Misje Św. zebraliśmy 302 zł. Za złożone na ten cel ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. Wypominki za zmarłych odmawiane są: dziś po Mszy Św. o godz. 8.00. i 12.00 natomiast roczne w każdą Niedzielę przed Mszą Św. o godz. 10.00. W tygodniu wypominki po wieczornej Mszy Św.
 5. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w Uroczystościach Wszystkich Św. i mimo złej pogody w procesji żałobnej na cmentarz – Panom za niesienie krzyża i chorągwi, ministrantom i Panu Organiście. Pragnę poinformować, że z ofiar złożonych na tacę i z wypominek zebraliśmy 4210 zł. Pieniądze te zostają złożone w banku na lokacie na koncie parafialnym. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie tego dzieła.
 6. Zbliżają się uroczystości związane z 25-leciem naszej parafii, które przeżywać będziemy we czwartek 17 listopada o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Pragnąłbym aby było to dziękczynienie całej naszej parafii. Dlatego już dziś zapraszam wszystkich parafian do udziału w tych uroczystościach. Zróbmy wszystko by znaleźć czas i rodzinnie przeżyć ten jubileusz. Zapraszam też osoby, chcące włączyć się w organizację jubileuszu czy przez np. upieczenie ciast czy ofiarowanie darów ziemi czy drobiu, ryb o kontakt ze mną. Chciałbym też, aby ofiary złożone w przyszłą Niedzielę na tace przeznaczone zostały na koszty organizacji naszego parafialnego jubileuszu. Bóg zapłać już dziś za zrozumienie i okazaną życzliwość.
 7. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Jest tez do nabycia najnowszy numer Naszej Parafii – gdzie m. In. znajdziemy artykuł o 25-leciu naszej wspólnoty parafialnej.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
a w nowym tygodniu niech Pan wspiera nasze wysiłki Swoja łaską.