XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • We czwartek wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy
  • We czwartek wspomnienie ϖ Bł. Karoliny Kóskówny męczennicy

 2. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na prośbę Polskich biskupów modlimy się za chrześcijan w Iraku. Przed kościołem do puszek zbiórka na pomoc dla Iraku.

 3. W najbliższy czwartek 17 listopada o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia przeżywać będziemy Uroczystości Srebrnego Jubileuszu naszej parafii. Pragnąłbym aby było to dziękczynienie całej naszej parafii. Dlatego zapraszam wszystkich parafian do udziału w tych uroczystościach. Zróbmy wszystko by znaleźć czas i rodzinnie przeżyć ten jubileusz. Zapraszam też osoby, chcące włączyć się w organizację jubileuszu czy przez np. upieczenie ciast czy ofiarowanie darów ziemi czy drobiu, ryb o kontakt ze mną. Serdecznie dziękuję tez za ofiary złożone dziś na tace a przeznaczone na koszty organizacji naszego jubileuszu.

 4. Okazja do spowiedzi św. przed uroczystością jubileuszu naszej parafii codziennie od poniedziałku do środy od godz. 17.30.

 5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, kończąca kolejny rok liturgiczny. Zgodnie z zapowiedzią Episkopatu Polski podczas każdej Mszy Św. złożymy uroczysty Akt proklamacji Jezusa na Króla i Pana naszego życia.

 6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Jest też do nabycia najnowszy numer Naszej Parafii – gdzie m. in. znajdziemy artykuł o 25-leciu naszej wspólnoty parafialnej.

 7. W najbliższą sobotę o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza Św. dla mieszkańców Ustarbowa.

 8. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 

Wszystkim parafianom życzę dobrej niedzieli
i obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia.