I Niedziela Adwentu – 26 listopada 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek wspomnienie Św. Andrzeja Apostoła
  • We sobotę wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego kapłana

 2. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończymy kolejny rok liturgiczny. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy Adwent. Dziś też przed błogosławieństwem złoży Akt proklamacji Jezusa na Króla i Pana naszego życia.

 3. Dziś I Niedziela Adwentu, którą w Kościele rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Tematem przewodnim niniejszego roku są słowa: „Idźcie i głoście”. Niech ten nowy rok liturgiczny będzie dla nas zachętą do głoszenia Chrystusa swoim codziennym życiem.

 4. Serdecznie witam w naszej parafii kleryków naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego. Dziękujemy za wygłoszone słowo, wspólną modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii a złożonymi ofiarami możemy wesprzeć funkcjonowanie naszego Seminarium Duchownego w Oliwie.

 5. Wraz z adwentem rozpoczynamy Roraty – nasze codzienne oczekiwanie wraz z Matką Bożą na przyjcie Pana. Tematem tegorocznych rorat będzie 300-lat koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej „W domu Królowej Maryi”. Roraty w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę o godz. 6.45 – natomiast we wtorek i piątek o godz. 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie dzieci z lampionami.

 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 15.30. W I sobotę od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.

 7. W dniu dzisiejszym zostają poświęcone opłatki na stół wigilijny. Tradycyjnie opłatki zostaną rozniesione do naszych domów. Kto potrzebowałby szybciej opłatek – można go otrzymać także po Mszy Św. w zakrystii, można też otrzymać opłatki luzem np. do pracy, szkoły. Ofiary składane za opłatek przeznaczone są na uregulowanie kosztów związanych z malowaniem naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

 8. Od dzisiaj rusza też akcja Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Płomień Miłosierdzia. Świece Caritas można nabywać w zakrystii w cenie 6 zł mała i 16 zł duża.

 9. W gablotce parafialnej znajdziemy wyniki konkursu o patronie naszej parafii. Wszystkie dzieci zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród we wtorek na Msze Św. roratnią na godz. 17.00.

 10. Rozpoczynający się rok liturgiczny jest Rokiem Św. Brata Alberta w 100 rocz. jego śmierci. Z tej okazji, kierując się wyobraźnią miłości można pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego składać trwałą żywność, która zostanie przekazana SS. Albertynką z Wejherowa. O akcji można przeczytać też w Naszej Parafii.

 11. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego, oraz Naszej Parafii. W obu gazetach znajdziemy informacje o 25-leciu naszej parafii.

 12. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej parafii +Jana Jankowskiego z Pętkowic. Pogrzeb odbędzie się jutro w Rumi w parafii Podwyższenia Krzyża – różaniec godz. 11.30 i Msza Św. o godz. 12.00. Różaniec dzisiaj o godz. 19.00 w kościele.