BOŻE NARODZENIE – 25 grudnia 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • We wtorek Św. Jana Apostoła
  • W środę Św. Młodzianków męczenników
  • We czwartek Św. Tomasza Beckerta
  • W piątek Św. Rodziny z Nazaretu
  • W sobotę Św. Sylwestra Papieża

 2. Dziękuję wszystkim za przygotowanie parafii do przeżywania Świat Narodzenia Pańskiego – za wystrój Świątyni – szczególnie p. Jasi i Jej rodzinie, panom Grzegorzowi i Rafałowi za ustawienie choinek, pani gospodyni p. Kazimierzowi i Danielowi za wystój zewnętrzny. Dziękuję także Wam, moi drodzy za liczny i żywy udział we wspólnej modlitwie a także za przekazane życzenia, słowa dobroci, dary. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

 3. Dziś wspominamy pierwszego męczennika Św. Szczepana. Dziękuję za ofiary składane na tace a przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 4. W piątek 30 grudnia przypada Uroczystość Najświętszej Rodziny. Msza Św. rano o godz. 9.00. Dzień modlitw o świętość naszych rodzin. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje post – Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy.

 5. W sobotę kończymy kolejny rok kalendarzowy. Serdecznie zapraszam w tym dniu na Mszę Św. dziękczynna za miniony rok a także za nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 18.00.

 6. Msze Św. w Nowy Rok w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi o godz. 10.00, 12.00 i dodatkowo po południu o godz. 18.00.

 7. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz Nasza Parafia.