BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 01 STYCZNIA 2017 r.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

    • W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2. W okresie kolędowym codzienna Msza Św. będzie odprawiana rano o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam do udziału.

  3. W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie nazywana Uroczystością Trzech Króli. Msze Św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę – o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Na każdej Mszy Św. poświęcenie kredy.

  4. W minionym tygodniu odbyła się kolęda w Ustarbowie i Pętkowicach. Serdecznie dziękuję za miłą, rodzinną atmosferę, wspólną modlitwę i poczęstunek a także za zapewnienie transportu. Od jutra 2 stycznia kolęda w Gowinie. Serdecznie proszę osoby, które mogłyby zapewnić transport o zgłaszanie się w zakrystii – usprawni to przebieg kolędy. Ofiary składane w ramach kolędy przeznaczone są kontynuowanie prac remontowych w zabudowaniach kościelnych. Bóg zapałać.

  5. W przyszłą Niedzielę 8 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Chrztu Pańskiego, którą w Kościele kończymy okres Bożego Narodzenia, jednak w tradycji Polskiej trwa on do 2 lutego do Matki Bożej Gromnicznej.