VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 LUTEGO 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W środę przypada Środa Popielcowa;
  • W sobotę wspomnienie Św. Kazimierza królewicza.

 2. W tym tygodniu rozpoczynamy w Kościele Powszechnym czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową posypiemy nasze głowy popiołem na znak rozpoczęcie czasu pokuty i nawrócenia. Msze Św. w tym dniu rano o godz. 9.00, następnie o 15.00 w Ustarbowie w sali, o 16.30 dla dzieci, wieczorem o 18.00 i 19.30. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

 3. Od środy tez rozpoczynamy w naszej parafii czas rekolekcji wielkopostnych tzw. renowacje Misji Św. Program rekolekcji znajdziemy w gablotce przed kościołem, na stronie internetowej parafii. Spotkania obywać się będą w kościele parafialnym a także dla starszych mieszkańców Ustarbowa w tamtejszej świetlicy. Proszę zapoznać się z programem rekolekcji i znaleźć czas dla siebie i Boga, by w nich uczestniczyć. W czasie naszych rekolekcji towarzyszyć nam będzie figura Św. Józefa – opiekuna rodzin, która na zakończenie rekolekcji poświęcimy i oddamy Jemu w opiekę wszystkie rodziny naszej parafii.

 4. W okresie Wielkiego Postu odprawiać będziemy Nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30 a dla pozostałych wiernych o godz. 17.30. Natomiast Gorzkie Żale wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu śpiewać będziemy po Mszy św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach.

 5. Osoby zainteresowane pielgrzymką autokarową na Jasną Górę z okazji 300 rocznicy koronacji obrazu Czarnej Madonny w dniach od 25 do 27 maja prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Szczegółowy program pielgrzymi wywieszony w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

 6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Wiesław Siewierski l.62 z Ustarbowa Młyn. Pogrzeb odbył się we czwartek.

 7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.