II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 MARCA 2017

  • Dzisiejsza Niedziela w Kościele przeżywana jest jako Niedziela ad gentes – misyjna. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata. Hasło tegorocznej niedzieli misyjnej to słowa: Gdzie misjonarze – tam nadzieja. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć dobrowolną ofiara misje św.

  • W okresie Wielkiego Postu serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych: Gorzkie Żale wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w każdą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.30; dla pozostałych wiernych o godz. 17.30.

  • W przyszłą Niedzielę w naszej parafii na Mszy Św. o godz. 10.00 gościć będziemy chór Trinitatis z parafii Trójcy Św. z Gdyni Dąbrowy. Chór ten uświetnił swoim śpiewem nasze uroczystości 25-lecia parafii. W ramach cotygodniowej modlitwy za zmarłych przed Mszą Św. wykona modlitwę do Miłosierdzia Bożego oraz ubogaci śpiewem Msze św. o godz. 10.00.

  • Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę a przeznaczone na kontynuowanie prac remontowych w budynku domu katechetycznego, gdzie powstanie kaplica tzw. oratorium oraz ogólnie dostępna w czasie nabożeństw toaleta.

  • Czas Wielkiego Postu wzywa nas do modlitwy pokuty i jałmużny. Do skrzynki na filarze można składać swoje ofiary w ramach jałmużny wielkopostnej a które będą przekazane na pomoc dla najuboższych.

  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz dla wielkopostny numer Naszej Parafii w cenie 2,50 zł.