IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 MARCA 2017

  1. Dzisiejsza Niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest Laetare, czyli niedzielą radości. Radość tę wyraża także kolor różowy szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.

  2. W okresie Wielkiego Postu serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych: Gorzkie Żale wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w każdą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.30; dla pozostałych wiernych o godz. 17.30.

  3. W przyszłą Niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary na działalność puckiego hospicjum w ramach akcji – Pola nadziei na Pomorzu.

  4. Serdecznie dziękuję grupie naszych parafian za uporządkowanie terenów zieleni wokół kościoła a także za posprzątanie świątyni.

  5. Trwają prace remontowe w przygotowywanym oratorium. Dziękuję bardzo za wspieranie tego dzieła modlitwą i ofiarami także składanymi indywidualnie z prośbą o zachowanie anonimowości. W oknach kaplicy zostaną zamontowane witraże. Zwracam się z zapytaniem, czy byłaby chętna jedna lub dwie rodziny (są 2 okna) które chciałby stać się fundatorami tych witraży. Osoby zainteresowane proszę o kontakt ze mną.

  6. Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia rano od godz. 9.00 i po południu od godz. 15.30. Już dziś zaplanujmy sobie czas by skorzystać ze spowiedzi i nie odkładać jej na ostatni moment. Odwiedziny duszpasterskie u chorych natomiast w kwietniu będą bezpośrednio przed świętami w środę 12 kwietnia od godz. 9.00.

  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.