IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 07 MAJA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek uroczystość Św. Stanisława Bpa Męczennika
  • w sobotę wspomnienie NMP z Fatimy – 100 rocz. rozpoczęcia objawień Matki Bożej

 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe sparwowane jest codziennie o godz. 17.30 wraz z rozważaniem maryjnym a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.

 3. W przyszłą Niedzielę 14 maja podczas Mszy Św. o godz. 10.00 dzieci naszej parafii przystapią do I Komunii Św. Próby dla dzieci od poniedziałku o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci w sobotę – dziewczynki o godz. 10.00, chłopcy o godz. 11.30. Po spowiedzi dzieci okazja do spowiedzi dla rodziców. Sprzątanie kościoła i dekoracja w piątek po wieczornej Mszy Św. Rocznica I Komunii św. w Niedziele 21 maja o godz. 10.00.

 4. Natomiast w poniedziałek 15 maja przypada nasz parafialny odpust. W tym dniu odbędzie się także bierzmowanie naszej młodzieży. Serdecznie zparaszam na te uroczystości na godz. 18.00. Mszy Św. przewodniczyć będzie Ks. Bp Zbigniew Zieliński. Młodzież do bierzmowania przygotowuje się poprzez nowennę odprawiana codziennie o godz. 18.30. Rodziców młodzieży bierzmowanej zapraszam do sprzątania i dekoracji światyni w piątek od godz. 18.30.

 5. W związku z odpustem parafialny wzorem lat ubiegłych osoby, które chciałby czy upiec ciasto czy przygotować jakieś inne speciały o zgłoszenie tego w zakrystii po Mszy św.

 6. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc rodzinie Syryjskiej w ramach naszego udziału w programie Rodzina-Rodzinie. W przyszłą Niedzielę natomiast taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z malowaniem naszej światyni. Przy tej okazji chciałbym raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy aktywnie właczyli się w te prace. A byli to: inicjator tych prac Rafał Domasz i jego syn Hubert, Grzegorz Bucharcz, którem dziękuję za pomalowanie wszystkich dachów, p. sołtysowi Kazimierzowi Kendziorze, Andrzejowi i jego synom Adamowi i Czarkowi Mazurom, Jackowi Czerwionce z Ustarbowa, Wiesławowi Lange, Mirosławowi Paszki, Adamowi Strągowskiemu, Kazimierzowi Bużanowi z Dobrzewina, Marcinowi Niżnik, Danielowi Kaczmarkowi, Dorocie Niżnik, i p. sołtys Natali Dampc z Ustarbowa oraz Państwu Jaedke i grupie ministrantów.

 7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.