VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 MAJA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  • w piątek wspomnienie Św. Filipa Nereusza

 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe sprawowane jest codziennie o godz. 17.30 wraz z rozważaniem maryjnym a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.

 3. 3. W ubiegłą Niedzielę dzieci naszej parafii przystąpiły do I Komunii Św. a w poniedziałek młodzież przyjęła z rąk Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego sakrament bierzmowania. Pragnę wyrazić wdzięczność rodzicom dzieci i młodzieży za przygotowanie świątyni do tych uroczystości, za dekoracje kwiatowe kwiaciarni „u Jasi”, panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza, pocztu sztandarowemu naszej OSP, paniom w kuchni i tym, które upiekły ciasta. Dziękuję też za prezent dla parafii od dzieci komuninych za nowy mszał a od młodzieży bierzmowanej za komplet lekcjonarzy.

 4. W ubiegłą Niedzielę na tacę na malowanie elewacji naszej świątyni zebraliśmy 2587 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 5. W najbliższy piątek 26 maja, wzorem lat ubiegłych, gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów zmierzających na Kalwarię Wejherowską z Kościerzyny. Pielgrzymi zatrzymają się na postój ok. godz. 14.00. Proszę parafian o przygotowanie dla pielgrzymów skromnego poczęstunku, tak jak to miiało miejsce w ubiegłych latach. Porwrót pielgrzymki w Niedzielę ok. godz. 13.00.

 6. Msza Św. dla mieszkańców Ustarbowa w najbliższą sobotę 27 maja o godz. 13.00 w tamtejszej sali sołeckiej

 7. Serdecznie zapraszam młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania, ich rodziców i świadków na Mszę św. dziękczynną w ich intencji w sobotę 27 maja na godz. 18.00. Osoby, które zamówiły płytkę ze zdjęciami z bierzmowania można je odbierać po Mszy Św. w zakrystii.

 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.