Peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w parafii Gowino

W tym roku przypada 100 rocz. objawień Matki Bożej w Fatimie. Od Niedzieli 2 lipca rozpoczyna się w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z naszego diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Figura, którą gościć będziemy w progach naszych domów pochodzi z Fatimy a pobłogosławiona została przez Św. Jana Pawła II w 1997 r. Jak będzie wyglądała peregrynacja? Osoby chętne mogą zapisywać się na listę, która wyłożona jest w Oratorium. Figurę gościmy w naszym domu przez dobę – odbieramy ją po Mszy Św. z kościoła i przynosimy do kościoła następnego dnia 15 min. przed wieczorną Mszą Św. (chyba, że kilka rodzin mieszka w jednym budynku – można wtedy przekazać sobie figurę na miejscu). Osoby odbierające figurę w sobotę – przynoszą ją do kościoła w poniedziałek na wieczorną Mszę Św.