XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 LIPCA 2017

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    • We czwartek wspomnienie Bł. Czesława kapłana;
    • W sobotę Święto Św. Marii Magdaleny.

  2. Trwa czas letniego wypoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy pięknej pogody by nabrać sił do podejmowania swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii.

  3. Od 2 tygodni trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z naszego diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej. Osoby chętne mogą jeszcze zapisywać się na listę, która wyłożona jest w zakrystii. Figurę gościmy w naszym domu przez dobę – odbieramy ją po Mszy Św. z kościoła i przynosimy do kościoła następnego dnia 15 min. przed wieczorną Mszą Św. (chyba, że kilka rodzin mieszka w jednym budynku – można wtedy przekazać sobie figurę na miejscu). Osoby odbierające figurę w sobotę – przynoszą ją do kościoła w poniedziałek na wieczorną Mszę Św.

  4. Trwają prace remontowe na plebanii – wyremontowane zostały 3 pokoje gościnne, zakupiono potrzebne meble i wyposażenie pokoi na piętrze a także trwają prace wokół kościoła – dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę a przeznaczone na kontynuację rozpoczętych prac. Bóg zapłać. W najbliższych dnia rozpocznie się remont łazienki na piętrze plebanii natomiast od sierpnia planowane są prace na cmentarzu przy ułożeniu chodnika. Na ten cel mamy odłożone 4500 zł., które zebraliśmy w ramach wypominek i z kolekty w Dniu Zadusznym. Według szacunków kwota ta będzie niewystarczająca na pokrycie kosztów tych prac. Polecam te prace modlitwie i ofiarności parafian.

  5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

  6. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka +Krystyna Kulesza z Gowina. Pogrzeb odbył się w minioną środę.