XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06 SIERPNIA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • We wtorek wspomnienie Św. Dominika;
  • W środę Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża;
  • We czwartek Święto Św. Wawrzyńca;
  • W piątek wspomnienie Św. Klary;
  • W sobotę wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 2. Trwa czas letniego wypoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy pięknej pogody by nabrać sił do podejmowania swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii.

 3. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z naszego diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej. Osoby chętne mogą jeszcze zapisywać się na listę, która wyłożona jest w zakrystii.

 4. Trwa miesiąc sierpień – w historii naszego narodu miesiąc wielkich zrywów i wydarzeń historycznych. Jest to także miesiąc trzeźwości – podejmijmy świadomą abstynencję od alkoholu w tym miesiącu.

 5. Dziś I Niedziela miesiąca – przed kościołem comiesięczna zbiórka ofiar na pomoc Rodzinie Syryjskiej w ramach udziału naszej parafii w programie Rodzina-Rodzinie. Polecam ją ofiarności parafian.

 6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.