XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 WRZEŚNIA 2017

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

    • W piątek święto Narodzenia NMP

  2. Jutro w poniedziałek dzieci i młodzież rozpoczynają kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Gowina, ich rodziców dyrekcję i nauczycieli zapraszam na Mszę Św. na rozpoczęcie roku szkolnego jutro na godz. 9.15 natomiast młodzież gimnazjalną i licealną zapraszam na Msze św. na godz. 18.00

  3. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej. Osoby chętne mogą jeszcze zapisywać się na listę, która wyłożona jest w zakrystii.

  4. W ubiegłą Niedzielę na pomoc dzieciom z okolic Rytla zebraliśmy 501 zł. Za te pieniądze zostały zakupione przybory szkolne dla tych dzieci. Serdecznie dziękuję też tym, którzy przynieśli przybory szkolne na plebanię. Trafiły one w środę do potrzebujących dzieci. Za okazane serce składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

  5. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zbierane są ofiary do puszki na pomoc rodzinom syryjskim w ramach naszego udziału w akcji Rodzina-Rodzinie. Parafia nasza otrzymała też z Caritas podziękowanie za udział w tej akcji wraz ze wskazaniem dwóch rodzin, które przez te pół roku wspieramy. Podziękowanie wywieszone jest w gablotce. Wszystkim wspierającym składam wielkie Bóg zapłać za okazane miłosierdzie.

  6. W sobotę o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dla mieszkańców Ustarbowa w tamtejszej sali sołeckiej. Natomiast w przyszłą Niedzielę 10 września w czasie Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy nasze parafialne dożynki. Serdecznie zapraszam wszystkich rolników z Pętkowic, Gowina i Ustarbowa oraz ich rodziny do wspólnego dziękczynienia Bogu za zebrane plony.

  7. Serdecznie dziękuję p. Grzegorzowi Burchaczowi za przesunięcie i podłączenie nowego kranu na cmentarzu. Dziękuję też Państwu Klein z Ustarbowa za przekazanie żwiru potrzebnego do prac na naszym parafialnym cmentarzu.

  8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego, jest też dla dzieci Mały Gość Niedzielny z dołączona płytą z audiobookiem „Qvo vadis” oraz wrześniowy numer Naszej Parafii.