XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 PAŹDZIERNIKA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka
  • W środę wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego

 2. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Patryk Czoska rzym-kat., kawaler z Gowina i Jagoda Trocka rzym-kat., panna z Łebna.

 3. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej.

 4. Trwają prace związane z układaniem chodnika na naszym cmentarzu. Proszę o modlitewne wsparcie tych prac oraz o zachowanie ostrożności na cmentarzu i aby na terenie cmentarza nie przebywały dzieci bez opieki. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas pracując na cmentarzu i jednocześnie zachęcam innych by wspomogli swoją pracą to dzieło.

 5. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec połączony z wystawieniem Najświętszego sakramentu w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w tygodniu codziennie o godz. 17.30. Natomiast różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00.

 6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś na tace a przeznaczone na zakup opału na okres zimowy dla naszej parafii. Bóg zapłać.

 7. Dzisiaj też przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem zbierane są ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży a pochodzącej z rodzin ubogich.

 8. Pragnę poinformować, że w dniach od 13 do 20 października będę nieobecny w parafii. W porozumieniu z Kurią Metropolitalną posługę duszpasterską pełnić będą OO. Franciszkanie z Wejherowa. W razie nagłych spraw proszę o kontaktowanie się z klasztorem w Wejherowie – numer tel. znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Z powodu wyjazdu w tym tygodniu z powodu braku intencji odwołana jest Msza Św. w piątek oraz w przyszłym tygodniu w środę.

 9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego dla dzieci Mały Gość Niedzielny z II częścią audiobooka „Qvo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz październikowy numer Naszej Parafii.