XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 PAŹDZIERNIKA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
  • We wtorek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego
  • W środę Święto Św. Łukasza Ewangelisty
  • W piątek wspomnienie Św. Jana z Kęt
  • W sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię

 2. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję tym rodzinom, które już gościł Maryje w znaku figury fatimskiej.

 3. Trwają prace związane z układaniem chodnika na naszym cmentarzu. Proszę o modlitewne wsparcie tych prac oraz o zachowanie ostrożności na cmentarzu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas pracując na cmentarzu i jednocześnie zachęcam innych by wspomogli swoją pracą to dzieło.

 4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec połączony z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w tygodniu codziennie o godz. 17.30. W tym tygodniu nie będzie w kościele różańca dla dzieci – proszę odmówić go w rodzinach. Po Mszy w zakrystii dzieci komunijne mogą odebrać karteczkę z kolejnym ziarenkiem.

 5. W ubiegłą Niedzielę na zakup opału zebraliśmy 3987 zł. Natomiast na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 412 zł. Ofiary zostały wpłacone na konto fundacji. Za złożone ofiary składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 6. W przyszłą Niedzielę 22 października o godz. 10.00 zapraszamy na program o Janie Pawle II i przesłaniu fatimskim w wykonaniu dzieci z naszej szkoły podstawowej. Wielu parafian, szczególnie tych, którzy przeżyli nawiedzenie figur MB Fatimskiej zwracało się z prośbą, aby także w naszej parafii rozbudzić Nabożeństwo Fatimskie i zakupić figurę Matki Bożej Fatimskiej. Istnieje możliwość sprowadzenia takiej figury z Fatimy. Dlatego też osoby zainteresowane mogą na zakup tej figury wpłacać pieniądze na konto parafii – z dopiskiem na figurę fatimską – albo złożyć ofiarę do puszki w przyszłą niedziela.

 7. W niedzielę przed kościołem będzie można złożyć poparcie dla inicjatywy obywatelskiej do polskiego parlamentu, o wykreślenie z ustawy zapisu możliwości zabijania dzieci nienarodzonych z powodu choroby lub upośledzenia.

 8. Zgodnie z apelem Caritas Polska i Ks. Arcybiskupa dziś zbiórka przed kościołem na pomoc dla Meksyku, które nawiedziła tragedia trzęsienia ziemi.

 9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.