XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LISTOPADA 2017 r

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego
  • We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP
  • W środę wspomnienie Św. Cecylii
  • W piątek wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii przedstawiciela Gdańskiego Seminarium Duchownego w związku ze świętem patronalnym seminarium – Chrystusa Króla. Dziękujemy za wygłoszone świadectwo. W imieniu Seminarium dziękujemy także za złożone ofiary.

 3. Dzisiaj też z inicjatywy Ojca Św. Franciszka obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Wychodząc z kościoła możemy otrzymać Karty Miłosierdzia z wypisanymi uczynkami miłosierdzia. Znajdą się tam trzy działania, z których możemy wybrać i zrealizować jedno.

 4. W ubiegłą Niedzielę na pomoc Kościołowi Prześladowanemu zebraliśmy 487 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 5. W sobotę o godz. 15.00 zostanie odprawiona w tamtejszej sali sołeckiej Msza Św. dla mieszkańców Ustarbowa.

 6. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla, którą kończymy kolejny rok liturgiczny.

 7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.