I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 LUTEGO 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • we czwartek przypada Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

 2. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w każdy piątek ­ dla dzieci o godz. 17.00 a dla pozostałych wiernych po Mszy Św. o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.

 3. W przyszłą Niedzielę 25 lutego odchodzić będziemy pod hasłem: Uczniowie-Misjonarze mocą Ducha Św. dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu odbędzie się, zgodnie z prośbą Episkopatu Polski, zbióra ofiar do puszek na Misje Św.

 4. Od Wielkiego Postu w każdy czwartek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 trwać będzie w naszej świątyni godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego adorowania Chrystusa Eucharystycznego. W tym czasie istnieje też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 5. W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata, Ojciec Franciszek zachęca wszystkich wiernych do udziału w specjalnym dniu modlitwy i postu w intencji pokoju – 23 lutego, tj. w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu.

 6. W najbliższą sobotę trwać będzie w naszym kościele od godz. 15.00 do godz. 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojac Św., kapłanów, pokoju na świecie oraz za ojczyznę i nasze rodziny.

 7. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św. dla mieszkańców Ustarbowa w tamtejszej świetlicy sołeckiej. 

 8. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

 9. Po Mszy Św. dla dzieci pierwszokomunijnych do odbioru kolejne ziarenko. Natomiast w sobotę od godz. 14.00 można w zakrystii odbierać zamówione alby dla dzieci komunijnych.