III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 KWIETNIA 2018

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Po raz drugi przeżywamy dziś pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Św.” narodowe czytanie Pisma Św. W tym roku przedmiotem refleksji i czytania ma być tekst listu Św. Pawła Apostoła do Rzymian. Znajdzmy dzisiaj czas w naszych rodzina by pochylić się wspólnie nad tym tekstem biblijnym.

  2. W ubiegłą Niedzielę na cele charytatywne naszej Caritas Atrchidiecezji Gdańskiej zebraliśmy 210 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

  3. Jutro o godz. 17.00 odbędzie się pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

  4. W sobotę 21 kwietnia o godz. 16.00 w tamtejszej sali sołeckiej zosanie odprawiona Msza Św. dla mieszkańców Ustarbowa.

  5. Puckie Hospicjum wraz z hospicjami Pomorza zaprasza do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu 2018. W przyszłą Niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki, która zasilą budżet hospicjum.

  6. W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Przed 100 laty nasi przodkowie postawili krzyż, który znajduje się przy ul. Poziomkowej. Jest on znakiem żywej wiary tamtego pokolenia, był miejscem postoju pielgrzymek zmierzających do Wejherowa. Niestety czas zrobił swoje i trzeba ten krzyż odnowić. Podjęte zostały już odpowiednie działania jednakże potrzeba też wsparcia finansowego tego dzieła. Pan Soltys będzie kwestował na odnowienie tego krzyża – by był on przedłużeniem minionych czasów i tradycji wiary a także naszym darem na 100-lecie odzyskania Niepodległości i znakiem naszej żywej wiary dla następnych pokoleń. Swoja ofiarę na odnowę tego krzyża można też złożyć w zakrystii po Mszy Św. Liczę na życzliwe wsparcie tej inicjatywy.

  7. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, w tym także ministrantom, za uporzątkowanie po zimie terenu wokół kościoła

  8. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.