VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 06 MAJA 2018

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

    • we wtorek – Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

  2. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Adam Hinc, rzym-kat., kawaler z Luzina i Dorota Miler, rzym-kat., panna z Gowina.

  3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 natomiast w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Zachęcam też do udziału w nabożeństwach przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

  4. W przyszłą Niedzielę 13 maja o godz. 10.00 – I Komunia Św. Próby dla dzieci w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 16.50. Spowiedź dla dzieci w sobotę dziewczynki o godz. 9.30 po niech spowiedź dla rodziców dziewczynek oraz dla chłopców o godz. 10.30 a po nich spowiedź dla rodziców chłopców. Zapraszam także rodziców do sprzątania kościoła w piątek od godz. 19.00.

  5. W najbliższy piątek 11 maja tradycyjnie ok. godz. 15.00 przybędą pielgrzymi z Kościerzyny zmierząjący na Kalwarię Wejherowską. Zwracam się z prośbą o upieczenie ciast oraz dostarczenie napojów, którym podejmiemy pielgrzymów w czasie ich postoju w piątek. Powrót pielgrzymów w Niedzielę 13 maja ok. godz. 12.45.

  6. W niedzielę 20 maja o godz. 12.00 przeżywać będziemy nasz odpust parafiany ku czci Św. Izydora Oracza. Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 12.00. Po południu od godz. 15.00 na parkingu przy placu zabaw odbędzie się festyn parafialny. Zwracam się jeszcze raz do osób pragnących ufundować fanty o skladanie ich w zakrystii. Można też wesprzeć festyn finansowo wpłacając pieniądze na konto parafialne – z dopiskiem na cele kultu religijne, by móc je potem odliczyć od podatku. Wszelka inicjatywa i pomoc mile widziana.

  7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego a także majowy numer Naszej Parafii.

  8. + W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka +Jadwiga Rzepka l.82. Uroczystości pogrzebowe we wtorek o godz. 11.30 w Wejherowie Śmiechowie. Różaniec dziś i jutro o godz. 19.00 w kościele.