I Rodzinny Festyn Parafialny w Gowinie

Dzień 20 maja był szczególnym dniem dla wspólnoty parafialnej Św. Izydora w Gowinie. Był to dzień parafialnego odpustu ku czci Św. Patrona. Suma odpustowa została odprawiona o godz. 12.00 a przewodniczył jej O. dr Zdzisław Klafka redemptorysta – rektor Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu a także znany nam z TV Trwam i Radia Maryja.

Ojciec Zdzisław podkreślił, jak ważne dla każdej wspólnoty jest działanie dla jej dobra, budowanie jedności, picie dobrej wody a nie zatrutej. Jak Św. Patron – Św. Izydor trzeba, pomimo różnych niepowodzeń, dążyć do budowania tego co dobre. Po Mszy Św. odbyła się procesja eucharystyczna, która zakończyła się odśpiewaniem uroczystego Te Deum Bogu za kolejny rok pracy naszej wspólnoty parafialnej.

Tego dnia po południu o godz. 15.00 rozpoczął się I Rodzinny Festyn Parafialny, który zgromadził rzesze parafian. W programie festynu było wiele konkursów i zabaw przygotowanych przez Oazę Kościoła Domowego – diakonię tańca. Oprócz zabawy można było skosztować wojskowej grochówki, kiełbasek z grilla, ciast domowej roboty i pieczonych na miejscu gofrów. Oczywiście, jak na każdym odpuście nie mogło zabraknąć lodów, waty cukrowej i popcornu. Dzieci mogły pojeździć na kucykach, były przejażdżki bryczką, pokazy akcji ratowniczej w wykonaniu PCK i zawodów sprawnościowych w wykonaniu OSP Gowino oraz prezentacja drużyny ZHR z Wejherowa.

Punktem kulminacyjnym było o godz. 18.30 losowanie nagrody głównej spośród wszystkich uczestniczących w zabawach. Nagrodą główną był laptop. Festyn mógł się odbyć dzięki pomocy wielu osób, którzy ufundowali ciekawe nagrody a także zaangażowali się w organizację festynu.

Na zakończenie festynu w procesji, śpiewając Litanię Loretańską do NMP, udaliśmy się na ul. Różana, gdzie poświęcono odnowiony krzyż w 100-tną rocznicę jego postawienia.