IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 CZERWCA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek wspomnienie Św. Bonifacego biskupa i męczennika

  • w piątek Uroczystość NSPJ

  • w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 2. Dziś przeżywamy w całej naszej Ojczyźnie Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar wolności naszej Ojczyzny w 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości. Dziś też zbierane są przed kościołami ofiary na budowę światyni Opatrzności Bożej w Warszaie. Za złożone ofary składam serdeczne Bóg zapłać.

 3. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony w kościele NSPJ. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.

 4. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała – raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości: dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom komunijnym, niosącym feretrony i chorągwie, panom niosiącym baldachim, liturgicznej służbie ołtarza, Pani Katechetce Bożenie i Panu Organiście. Sedecznie dziękuję także wszystkim, którzy przygotowali ołtarze: mieszkańcom ul. Kaszubskiej i Starowiejskie, Państwu Faryniak, mieszkańcom osiedla Marii, mieszkańcom Ustarbowa i strażakom. Dziękuję też straży pożarnej za zabezpieczenie trasy przejścia procesji a także Wam, za liczny udział w procesji.

 5. Trwa oktwa Bożego Ciała – procesja codziennie do czwartku 7 czerwca po Mszy Św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Na zakończenie oktwy tradycyjne poświęcenie wianków.

 6. W piątek w Uroczystość NSPJ po Mszy św. o godz. 18.00 procesja wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemiężliwość od pokarmów mięsnych.

 7. W środę udało się szczęśliwie zakończyć prace związane z wymianą dachu na domu katechetycznym. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za fachową doradę i szybkie oraz rzetelne wykonanie prac przez firmę p. Ladach z Ustarbowa. W imieniu parafii składam wszystkim pracownikom serdeczne Bóg zapłać.

 8. Wychodząc z kościoła do nabycia u ministrantów nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest także czerwcowy numer Naszej Parafii, gdzie znajdziemy informacje z naszego odpusty parafialnego, festynu rodzinnego i poświęcenia krzyża przy ul. Różanej.