XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LISTOPADA

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata bpa i męczennika
  • we wtorek wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski
  • w sobotę wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy

   

 2. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Piotr Gajewski, kawaler, rzym-kat., z Gowina i Ewa Lechmyc, panna, rzym-kat., z Wejherowa

 3. Przeżywamy dzisiaj szczególny dzień dziękczynienia w 100-ną rocz. odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Jak mówił Św. Jan Paweł II – „wolność jest nam dana i zadania” – starajmy się mądrze z tej wolności korzystać i tak ją rozwijać by ten dar przekazać następnym pokoleniom. Dziś wyśpiewamy uroczyste TE DEUM za wolność naszej Ojczyzny i prosząc Bożą Opatrzność o wszelką dla niej pomyślność.

 4. Dziś kończymy odmawianie wypominek jednorazowych. Od przyszłej Niedzieli będą odmawiane wypominki roczne 15 min. przed Mszą św. o godz. 10.00. Bóg zapłać za ofiary składane za wypominki a przeznaczone na opłacenie prac renowacyjnych prezbiterium naszego kościoła.

 5. Raz jeszcze dziękuję wszystkim za troskę o groby naszych zmarłych i o żywą o nich pamięć, także w modlitwie. Przypominam, że na stronie internetowej naszej parafii umieszczony jest regulamin naszego parafialnego cmentarza i bardzo proszę o jego przestrzeganie – szczególnie jeżeli chodzi o prowadzenie jakiś prac wokół grobów – zawsze takie prace powinny być zgłaszane Proboszczowi. Jednocześnie przypominam o opłaceniu tzw. pokładnego, jeżeli od śmierci i pogrzebu zmarłego minęło 20 lat. Opłata ta wnoszona jest nie od grobu a od zmarłego. Niestety jest wiele grobów, które do dnia dzisiejszego nie są opłacone.

 6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.