XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 LISTOPADA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,
  • w środę wspomnienie Ofiarowania NMP,
  • we czwartek wspomnienie Św. Cecylii,
  • w sobotę wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

   

 2. Dziś, po raz drugi, obchodzimy z inicjatywy Ojca Św. Franciszka pod hasłem „Biedak zawołał i Pan go wysłuchał” Światowy Dzień Ubogiego. Ojciec Św. zachęca nas do dokonania poważnego rachunku sumienia, aby zrozumieć, czy naprawdę potrafimy słuchać ubogich. Tym bardziej, że często wiele inicjatyw, nawet godziwych i koniecznych, jest bardziej ukierunkowanych na samozadowolenie, niż na prawdziwe rozpoznanie wołania ubogiego.

 3. Od dzisiejszej Niedzieli odmawiamy wypominki roczne 15 min. przed Mszą św. o godz. 10.00. Bóg zapłać za ofiary składane za wypominki jednorazowe i roczne a przeznaczone na opłacenie prac renowacyjnych prezbiterium naszego kościoła.

 4. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla, którą kończymy kolejny rok liturgiczny. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

 5. Niedziela Chrystusa Króla jest świętem patronalnym naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego – pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa a także wypraszajmy łaskę powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Seminarium Duchowne jako uczelnia katolicka utrzymuje się tylko z ofiar wiernych – każda parafia zobowiązana jest do wpłacenia 1 zł „od duszy” na jej cel. W przyszłą Niedzielę będziemy mogli wesprzeć nasze Seminarium ofiarami składanym przed kościołem do puszek. Natomiast za dwa tygodnie gościć będzie w naszej parafii przedstawiciela GSD.

 6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.