I NIEDZIELA ADWENTU – 2 GRUDNIA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego zakonnika,
  • we wtorek wspomnienie Św. Barbary,
  • we czwartek wspomnienie Św. Mikołaja biskupa,
  • w piątek wspomnienie Św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła,
  • w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

   

 2. Od dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Serdecznie zapraszam na roraty – odprawiane w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, wtorek i piątek o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00. Tematem tegorocznych spotkań adwentowych będzie Duch Św.

 3. Dzisiaj, podczas każdej Mszy Św., poświęcenie opłatków wigilijnych. Opłatki będzie można otrzymać po każdej Mszy Św. w zakrystii – a także zwracam się z prośbą do osób, które w minionych latach roznosiły opłatki po parafii o kontakt czy i w tym roku podejmą się tego zadania. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na opłacenie prac remontowych naszego prezbiterium. Bóg zapłać. Od dzisiaj rusza też akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritas – małą po 6 zł a dużą za 16 zł można nabyć po Mszy św. w zakrystii.

 4. Dzisiaj też gościmy w naszej parafii przedstawiciela GSD – kleryka Marcina. Dziękujemy za świadectwo o swoim powołaniu i o życiu codziennym wspólnoty seminaryjnej. Pamiętajmy w modlitwach o powołaniach kapłańskich i zakonnych także i z naszej parafii.

 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16.00. Młodzież do bierzmowania zapraszam do skorzystania ze spowiedzi grudniowej w czasie spowiedzi dekanalnej tj. 17 grudnia.

 6. W przyszła Niedzielę pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” obchodzić będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu przed kościołem zbierane będą ofiary na pomoc naszym rodakom żyjącym za wschodnią granicą.

 7. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy Dzień Seniora – organizowany przez sołectwo w Gowinie i Ustarbowie. Msza Św. dla seniorów w kościele w Gowinie w sobotę o 12.00 natomiast w Ustarbowie o godz. 16.00.

 8. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz adwentowy numer Naszej Parafii.