III NIEDZIELA ADWENTU – 16 GRUDNIA 2018

  1. Trwa Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Serdecznie zapraszam na roraty – odprawiane w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, wtorek i piątek o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00

  2. Jutro w poniedziałek 17 grudnia w naszej parafii odbędzie się spowiedź dekanalna. Okazja do spowiedzi św. rano od godz. 8.30 do 10.00 i po południu od godz. 15.30 do 17.30. Proszę skorzystać ze spowiedzi i nie odkładać jej na ostatnią chwilę, bo może okazać się, że nie będzie takiej możliwości z powodu natłoku zajęć. Ostatnia okazja do spowiedzi będzie także w sobotę 22 grudnia od godz. 16.30 do 18.00.

  3. Po Mszy Św. można w zakrystii otrzymać poświęcony opłatek. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na opłacenie prac remontowych naszego prezbiterium. Bóg zapłać za złożone ofiary. Trwa też akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritas – zostały już tylko małe w cenie 6 zł. do nabycia po Mszy św. w zakrystii.

  4. W ubiegłą Niedzielę pod hasłem obchodziliśmy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel zebraliśmy 299 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

  5. Dziś na godz. 19.00 serdecznie zapraszam na plebanię, na pierwsze spotkanie, przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W programie spotkania – ukonstytuowanie się rady i wybór rady ekonomicznej.

  6. Dziś, zgodnie z apelem Ks. Arcybiskupa zbiórka ofiar na ratowanie Bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku, której grozi zawalenie sklepień, Jest to jedyna świątyni, która przetrwała zawieruchę wojenną i nie uległa zniszczeniu. Za złożone ofiary w imieniu OO. Dominikanów składamy serdeczne Bóg zapłać.

  7. Odwiedziny duszpasterskie u chorych z komunią świąteczną w piątek od godz. 11.00 w Pętkowicach i Ustarbowie, natomiast w sobotę od godz. 11.00 w Gowinie.

  8. Po świętach od czwartku rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą – tradycyjnie rozpoczniemy ją od Ustarbowa – i tak: 27.12 od godz. 11.00 kolęda – Ustarbowo wieś, 28.12 od godz. 11.00 – Ustarbowo wybudowanie, 29.12 od godz. 11.00 – Pętkowice bloki i osiedle Sierra Golf, 30.12. od godz. 15.00 – Pętkowice – wieś. Po Nowym Roku kolęda w Gowinie od ul. Kwiatowej.

  9. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.