IV NIEDZIELA ADWENTU – 23 GRUDNIA 2018

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • we wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia,
  • w środę Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika,
  • we czwartek wspomnienie Św. Mikołaja biskupa,
  • we czwartek Święto Św. Jana Ewangelisty,
  • w piątek Święto Św. Młodzianków męczenników – dzień świętości życia,
  • w przyszłą Niedzielę Święto Św. Rodziny z Nazaretu.

   

 2. Jutro w poniedziałek 24 grudnia przypada wigilia Bożego Narodzenia – wieczorem w gronie rodzinnym zasiądziemy do stołu wigilijnego. Uczyńmy wszystko, aby dzień wigilijny zachował tradycyjny postny charakter. Msza Św. Pasterka – pierwsza o godz. 21.30 z myślą o rodzinach z dziećmi oraz tradycyjnie o północy. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczone są na fundusz ochrony życia i Dom Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie.

 3. Msze Św. w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia o godz. 10.00 i 12.00, natomiast w drugim dniu świąt jak w każdą Niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. W tym dniu tradycyjnie swoje słowo kieruje do nas Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczone są na potrzeby tej katolickiej uczelni.

 4. W ubiegłą Niedzielę na ratowanie Bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku zebraliśmy 308 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 5. Po świętach od czwartku rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą – tradycyjnie rozpoczniemy ją od Ustarbowa – i tak: 27.12 od godz. 11.00 kolęda – Ustarbowo wieś, 28.12 od godz. 11.00 – Ustarbowo wybudowanie, 29.12 od godz. 11.00 – Pętkowice bloki i osiedle Sierra Golf, 30.12. od godz. 15.00 – Pętkowice – wieś. Po Nowym Roku kolęda w Gowinie od ul. Kwiatowej. Program całej kolędy wywieszony jest w gablotce przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Wzorem lat ubiegłych proszę też, aby posłużyć w czasie kolęd transportem. Bóg zapłać.

 6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy świąteczny numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł oraz świąteczny numer Naszej Parafii.