NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13 STYCZNIA 2019

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, którą w Kościele kończymy obchód Bożego Narodzenia. W tradycji naszej Ojczyzny przedłużamy radość tego święta do 2 lutego do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W dzisiejszą Niedzielę dziękujmy Bogu za dar naszego chrztu św. za naszych rodziców i rodziców chrzestnych a także kapłanów, którzy nam tego sakramentu udzielili.
  2. Trwa w naszej parafii kolęda: 13.01. – od godz. 14.00 – Podleśna, Świerkowa, Dębowa, Leśna, Sosnowa. 14.01. – kolęda od godz. 16.30 – ul. Brzozowa, Klonowa, Wierzbowa i Topolowa. 15.01 – kolęda od godz. 16.00 – ul. Przyjaźni 16.01. – kolęda od godz. 16.00 – ul. Pogodna, Pokoju, Zwycięstwa, Nad Stawami, Wodna, Wesoła, Miła, Na Wspólnej, Szczęśliwa, Radosna i Urocza. 17.01. – kolęda od godz. 16.00 – ul. Wejherowska od p. Michałek do p. Myszkowskich, Boczna, Krótka, Konwaliowa i Zakątna od ul. Wejherowskiej. 18.01. – kolęda od godz. 16.00 – ul. Słoneczna i Starowiejska 4a 19.01. – kolęda od godz. 11.00 – ul. Wschodnia i Starowiejska 20.01. – od godz. 14.00 – ul. Równa. Jeżeli ktoś jest nowym mieszkańcem naszej parafii bardzo proszę o zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy w zakrystii po Mszy św.
  3. Dziś gościmy w naszej parafii przedstawicieli stowarzyszenia Skrzydło Aniołą, którzy o godz. 10.00 wystawią przygotowane przez siebie Jasełka.
  4. Od piątku 18 stycznia rozpoczynamy w Kościele pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości” Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech będzie to czas modlitwy i refleksji do dążenia do jedności w naszych rodzinach, środowiskach pracy, szkołach i całym Kościele Powszechnym.
  5. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.