VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 MARCA 2019

1.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek przypada Święto Św. Kazimierza Królewicza

2. Od dzisiaj rozpoczynamy w Kościele pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni” 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech będzie to czas przeżyty w trzeźwości przygotowującej nas do zbliżającego się Wielkiego Postu.

3. W środę rozpoczynamy w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową – rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

4. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynamy też Nabożeństwa Wielkopostne:

  • Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00 oraz następna po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Gorzkie Żale śpiewać będziemy w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.

5. Od czwartku młodzież przygotowująca się do bierzmowania rozpoczyna Nowennę do Ducha Św. Spotkania obowiązkowe codziennie według harmonogramu umieszczonego w gablotce i na stronie internetowej parafii.

6. Trwają bardzo zaawansowane prace w sali parafialnej w domu katechetycznym. Chciałbym aby podczas wizyty w naszej parafii Ks. Biskupa Wiesława Szlachetki sala ta została poświęcona i oddana do użytku. Zwracam się z ogromną prośbą aby ofiary składane na tacę w przyszłą Niedzielę były przeznaczone choć na częściowe sfinansowanie wykonanych już prac i zakupionych sprzętów. Już dziś składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego a także nowy numer dwumiesięcznika o życiu duchowym „Któż jak Bóg”. W zakrystii po Mszy św. można też nabywać w cenie 8 zł paschaliki wielkanocne.