II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu – we wtorek – przypada Uroczystość Św. Józefa oblubieńca NMP
  2. W dniu wczorajszym młodzież naszej parafii przyjęła z rąk Ks. Biskupa Wiesława Szlachetki sakrament bierzmowania. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości: młodzieży i ich świadkom, rodzicom za posprzątanie i dekorację świątyni, panu organiście Arturowi, liturgicznej służbie ołtarza, paniom w kuchni – wszystkim, za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj przeżywamy pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha” Niedzielę Ad Gentes – Niedzielę misyjną. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy podjęli się trudu głoszenia Ewangelii z dala od rodzinnego domu. Przed kościołem zbierane są także ofiary do puszki na pomoc misjonarzom. Niech złożone ofiary na ten cel będą naszą jałmużną wielkopostną. Bóg zapłać.
  4. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00 oraz następna po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewać będziemy w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  5. W ubiegłą Niedzielę na cele remontowe zebraliśmy 3292 zł. Za złożone ofiary składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Odnowioną salkę poświęcił wczoraj Ks. Biskup Wiesław Szlachetka. Poświęcona salka została dedykowana NMP Królowej Polski.
  6. W czasie kolędy wielu parafian prosiło, aby na zakończenie Mszy św. w naszym kościele był odmawiany egzorcyzm do Św. Michała Archanioła. Od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. będziemy odmawiać tę modlitwę. Można ją otrzymać przy wyjściu z kościoła.
  7. Zebranie wiejskie w celu wyboru nowego sołtysa i nowej rady sołeckiej odbędzie się 28 marca o godz. 18.00 w remizie OSP w Gowinie
  8. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego a także wielkopostny numer „Naszej Parafii”. W zakrystii po Mszy św. można też nabywać (zostało jeszcze kilka sztuk) w cenie 8 zł paschaliki wielkanocne.