NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28 KWIETNIA 2019

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Przewodnią inaczej zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Do dzisiejszego święta od Wielkiego Piątku przygotowywaliśmy się poprzez codzienną nowennę. Pan Jezus obiecuje też wszystkim, którzy są w stanie łaski uświęcającej wiele łask także poprzez modlitwę w godzinie Miłosierdzia. Dlatego też posłuszni słowom Pana Jezusa serdecznie zapraszam na godz. 15.00 na specjalne Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z możliwością ucałowania relikwii Św. Jana Pawła II. Dzisiaj też przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
  2. Od środy rozpoczyna się miesiąc Maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwo Majowe w kościele codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też do licznego udziału w tradycyjnych majowych przy kaplicach i krzyżach naszej parafii.
  3. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. wyjątkowo w I czwartek od godz. 16.00. W I sobotę odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00. Natomiast w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  4. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu tak jak w każdą Niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
  5. W przyszłą Niedzielę 5 maja o godz. 10.00 odbędzie się rocznica dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Dzieci przychodzą do spowiedzi we czwartek na godz. 16.00. Natomiast w dniu rocznicy dzieci przychodzą na godz. 9.45.
  6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia świąteczny numer Gościa Niedzielnego, jest także świąteczny numer Naszej Parafii.
  7. W Niedzielę 19 maja przeżywać będziemy nasz parafialny odpust ku czci naszego patrona Św. Izydora Oracza. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Natomiast po południu odbędzie się II Rodzinny Festyn Parafialny. Zwracam się już dziś z ogromną prośbą do osób, które mogłyby wesprzeć ten festyn, ofiarowując nagrody rzeczowe czy finansowo o kontakt ze mną.
  8. W sobotę o godz. 17.30 zostanie odprawiona Msza św. dla OSP Gowino.
  9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku +Wojciecha Milera l.57 oraz +Roberta Kamińskiego l.44. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.