III NIEDZIELA WIELKANOCNA 05 MAJA 2019

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek przypada święto Św. Filipa i Jakuba Apostołów, w środę Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  2. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną i narodowe czytanie Pisma Św. Ewangelii wg św. Jana. Zachęcam by w gronie rodzinnym pochylić się w tym tygodniu nad tekstem janowej ewangelii. Dziś rozpoczyna się także Tydzień Biblijny.
  3. Trwa miesiąc Maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwo Majowe w kościele codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też do licznego udziału w tradycyjnych majowych przy kaplicach i krzyżach naszej parafii.
  4. W przyszłą Niedzielę 12 maja dzieci naszej parafii przystąpią podczas Mszy św. o godz. 10.00 do I Komunii Św. Próby dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. W sobotę spowiedź dla dzieci o godz. 9.00 a potem okazja do spowiedzi dla rodziców i rodzeństwa.
  5. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność panom z naszej parafii, którzy w minionym tygodniu poświęcili swój czas by odświeżyć wnętrze naszej świątyni. Za ofiarną pracę składam im serdeczne Bóg zapłać.
  6. W Niedzielę 19 maja przeżywać będziemy nasz parafialny odpust ku czci Św. Izydora Oracza. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Natomiast po południu odbędzie się II Rodzinny Festyn Parafialny. Zwracam się już dziś z ogromną prośbą do osób, które mogłyby wesprzeć ten festyn, ofiarowując nagrody rzeczowe czy finansowo o kontakt ze mną.
  7. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego a także w związku z tygodniem biblijnym polecam czasopismo Galilea poświęcone interpretacji Pisma Św..
  8. W sobotę odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszą parafiankę +Genowefę Fierkę l.72. Z Pętkowic. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.