UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. 9 CZERWCA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świątek;
  • we wtorek wspomnienie Św. Barnaby Apostoła;
  • w środę wspomnienie Błogosławionych Męczenników Gdańskich z okresu II wojny światowej;
  • we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala bpa i męczennika.
  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św., która tradycyjnie nazywamy Zielonymi Świątkami. Dziś kończymy też w Kościele Okres Wielkanocny i rozpoczynamy Okres Zwykły. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Św. i drugi odpust na Kalwarii Wejherowskiej.
  2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony w kościele NSPJ. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.
  3. W najbliższy czwartek 13 czerwca serdecznie zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 17.30 wspólną modlitwą różańcową połączoną z Nabożeństwem Czerwcowym, następnie o godz. 18.00 Msza Św. i po niej procesja z figurką Matki Bożej wokół kościoła na którą proszę zabrać ze sobą świece.
  4. W ubiegłą Niedzielę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy 198 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, gdzie znajdziemy film na DVD z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.