UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW. 16 CZERWCA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • w poniedziałek wspomnienie Św. Brata Alberta – Adama Chmielowskiego zakonnika;
  • w piątek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi – zakonnika
  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Św. i drugi odpust na Kalwarii Wejherowskiej.
  2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony w kościele NSPJ. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.
  3. W środę 19 czerwca dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 9.00. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji.
  4. W najbliższy czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 oraz o godz. 10.30 po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarz I przy kaplicy u zbiegu ul. Kaszubskiej i Starowiejskiej, ołtarz II przy krzyżu przy ul. Wejherowskiej, ołtarz III przy remizie OSP i ołtarz IV na schodach przy kościele. Bardzo proszę mieszkańców o przygotowanie ołtarzy a także o przygotowanie na procesję feretronów, sztandarów i baldachimu. Zwracam się z prośbą do strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków – próba dla dziewczynek w środę o godz. 17.00 przed kościołem. Dzieci I Komunijne uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych.
  5. Od piątku Oktawa Bożego Ciała – procesja wokół kościoła codziennie do piątku po Mszy św. o godz. 18.00 natomiast w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w oktawie. We czwartek na zakończenie oktawy tradycyjne poświęcenie wianków. W piątek w Uroczystość NSPJ procesja wynagradzająca wokół kościoła.
  6. Wychodząc z kościoła u ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin +Jan Kandzorra l.81 z Gowina. Naszego zmarłego brata polećmy Bożemu Miłosierdziu.