XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 LIPCA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek Święto Św. Marty,
  • w środę wspomnienie Św. Ignacego Loyoli
  • we czwartek wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  1. W liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących zebraliśmy 194 zł. Pieniądze te zostały przekazane na pomoc w zakupie pojazdów dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA Polska. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc sierpień – w historii naszego narodu miesiąc wielu ważnych wydarzeń niepodległościowych. Tradycyjnie w miesiącu tym Kościół zachęca nas do podjęcia świadomej abstynencji.
  3. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 17.00. W I sobotę od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych natomiast w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.