XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 SIERPNIA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej,
  • we wtorek wspomnienie Św. Moniki,
  • w środę wspomnienie Św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła,
  • we czwartek wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  1. Z racji Uroczystość NMP Częstochowskiej jutro zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 w wraz z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu.
  2. Dzisiaj w Górze odbędą się Dożynki Gminne, podczas których będziemy Bogu dziękować za tegoroczne plony i za trud pracy rolników. Rozpoczęcie dożynek Mszą św. o godz. 14.00. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
  3. W przyszłą Niedzielę 1 września wspominać będziemy 80 rocz. rozpoczęcia II wojny światowej. W tym dniu w sposób szczególny módlmy się w intencji tych, którzy dla obrony naszej Ojczyzny złożyli dar z własnego życia.
  4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.