XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01 WRZEŚNIA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego papieża,
  1. Dziś przypada 80 rocz. rozpoczęcia II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy dla obrony i wolności naszej Ojczyzny złożyli dar z własnego życia. Dziś też o godz. 14.00 zgodnie z apelem Ks. Arcybiskupa przez 5 minut będą biły dzwony dla upamiętnienia ofiar II wojny światowej.
  2. Jutro 2 września rozpoczynamy kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego jutro o godz. 8.00 w naszym kościele. O godz. 9.00 rozpoczęcie roku szkolnego w szkole. W czasie Mszy św. poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów – szczególnie z kl. O i I.
  3. Wraz z rozpoczęciem nowego roku katechetycznego rozpoczynamy w parafii przygotowanie dzieci kl. III do I Komunii św. Po Mszy św. w zakrystii można odebrać deklarację przystąpienia dziecka do katechezy sakramentalnej. Wypełnione deklaracje proszę składać w biurze parafialnym do 15 września. Dzieci natomiast zapraszam do odebrania pierwszego ziarenka.
  4. Zakończyliśmy czas wakacji. Od września wracamy do stałego porządku Mszy św. – w Niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 a w tygodniu o godz. 18.00. Także biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku przez pół godziny po wieczornej Mszy św.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych i w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  6. Od soboty 7 września rozpoczynają się uroczystości Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Szczegółowy plan uroczystości w gablotce przed kościołem.
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.