XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 WRZEŚNIA 2019

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w piątek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma bpa i doktora Kościoła,
  • w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Św.
  1. Wraz z rozpoczęciem nowego roku katechetycznego rozpoczynamy w parafii przygotowanie dzieci kl. III do I Komunii św. Po Mszy św. w zakrystii można odebrać deklarację przystąpienia dziecka do katechezy sakramentalnej. Wypełnione deklaracje proszę składać w biurze parafialnym do 15 września. Dzieci natomiast zapraszam do zakrystii po odbiór drugiego ziarenka.
  2. W piątek zapraszam na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 17.30 następnie o godz. 18.00 Msza św. i po niej procesja z figurą Matki Bożej na którą proszę przynieść ze sobą świece.
  3. Od przyszłej Niedzieli 15 września rozpocznie się po raz IX pod hasłem „Nauczycielu gdzie mieszkasz” Tydzień Wychowawczy. Nie będzie to dobra okazja abyśmy wszyscy uświadomili sobie o potrzebie dawania świadectwa wiary i życia naszym dzieciom i młodzieży.
  4. Trwają uroczystości Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Szczegółowy plan uroczystości w gablotce przed kościołem.
  5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz kilka numerów Naszej Parafii.
  6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku na naszym parafialnym cmentarzu +Norberta Kolberg l.86. Naszego zmarłego brata polećmy Bożemu Miłosierdziu…